Akkuyu Nükleer A.Ş Türk Halkının Ramazan Bayramını Kutladı

Şirket, Ramazan Bayramı arifesinde Akkuyu NGS inşaat bölgesindeki aileleri de unutmayarak Gülnar ve Silifke sakinlerine gıda kolisi desteğinde bulundu. 

Rusya Devlet Nükleer Enerji Kuruluşu Rosatom’un iştiraki AKKUYU NÜKLEER A.Ş, Türk halkının Ramazan Bayramını kutladı. Bu yıl da Gülnar ve Silifke ilçe sakinlerini unutmayan AKKUYU NÜKLEER A.Ş, Ramazan Bayramı arifesinde Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin (NGS) inşa edildiği bölgedeki yaklaşık 1500 ihtiyaç sahibi aileye gıda kolisi desteğinde bulundu. 

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. Genel Müdürü Anastasia Zoteeva konuya ilişkin açıklamasında şunları kaydetti: “Nükleer santral projesi, büyük miktarda çevre dostu elektrik üretimi sağlamanın yanı sıra, bir bütün olarak Mersin’deki hayatın gelişmesi bakımından büyük önem taşımakta ve nüfusun yaşam kalitesini artırmaktadır. Yerel makamlarla yakın iş birliği içinde çalışarak bölgenin kalkınmasına ve sosyal refahına yatırımlar yapıyoruz. Türk halkının kültür ve geleneklerine büyük saygı duyuyor ve herkesin mübarek Ramazan Bayramını kutluyoruz. Akkuyu NGS, yüzyılı aşkın bir süre için tasarlanmış stratejik bir projedir. Şu anda inşaat çalışmaları aktif şekilde devam etmektedir. Çok yakında Türkiye’nin ilk nükleer santrali, ülkedeki milyonlarca ev ve işyerine elektrik sağlayacaktır.”

Akkuyu NGS projesi çalışanlarının da Ramazan Bayramını kutlayan AKKUYU NÜKLEER A.Ş. Genel Müdürü Anastasia Zoteeva şunları belirtti: “Türkiye’nin ilk nükleer santralini inşa ederek, dünyayı daha da iyi bir yer haline getirmek için hep birlikte büyük ve samimi bir aile oluşturuyoruz. Her birimiz ortak, iyi bir amaca katkıda bulunuyoruz! Birlikte, birbirimize destek olarak başarıya doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Emeğiniz sayesinde proje yaşıyor ve gelişiyor, kalplerimiz sıcaklıkla ve gururla dolduruyor! İyi Bayramlar!”

Gıda kolilerinin bölge sakinlerine ulaştırılması işlemini Gülnar ve Silifke belediyeleri organize ediyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x